MONT-EL
Pogotowie instalacyjno-budowlane 24h POGOTOWIE INSTALACYJNO-BUDOWLANE 664 108 108
Znajdź nas na facebooku

Montel architektura

Architektura to sztuka projektowania form, innowacyjnych rozwiązań oraz funkcjonalnych koncepcji. To niemalże namacalne przelewanie do rzeczywistości bogactwa wyobraźni, poprzez zapełnianie przestrzeni konstruktami projektantów. Architekci zajmują się nie tylko prostym organizowaniem powierzchni, ale przede wszystkim starają się by ich prace były czymś więcej, by były spojrzeniem ponad otoczkę zwyczajności, by stawały się drogą ku lepszej przyszłości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż architektura, jako jeden z desygnatów sztuki, ma zapisany w sobie wyższy cel. Dzięki niej życie ludzi ma stawać się nie tylko prostsze, ale także przepełnione pięknem.

Projekty architektoniczne nie muszą skupiać się zaledwie na jednej budowli. W poprzednich wiekach były one stosowane również do tworzenia schematów całych miast. W takich projektach znajdowało się miejsce nie tylko dla pomysłów na dane budynki, ale także na rozstawienie ich w przestrzeni oraz wkomponowanie, w istniejący już wokół, krajobraz przyrody.

Dokumentacje architektoniczne najczęściej opierają się na rysunkach. Za pomocą ich rozbudowanej formy ustalana jest definicja powstającego budynku lub projektu wnętrza. Głównym zadaniem architektów jest realizacja wymogów Klienta poprzez stworzenie koncepcji biorącej pod uwagę min. przestrzeń, formę, teksturę, światło i cień, a także przewidziany kosztorys. Próbują oni połączyć ograniczenia finansowe i przestrzenne z funkcjonalnością oraz właściwościami estetycznymi. Zestawienie tych skrajności odróżnia architekturę od inżynierii.

Realizacje