MONT-EL
Pogotowie instalacyjno-budowlane 24h POGOTOWIE INSTALACYJNO-BUDOWLANE 664 108 108
Znajdź nas na facebooku

Otwarcie sklepu "Nike" – Łódź , Kraków

Dnia 14 września 2011 roku nastąpiło otwarcie kolejnego sklepu firmy „Nike” w Pasażu Łódzkim. „Nike” to amerykańska firma, która zasłynęła na światowym rynku poprzez produkcje butów i odzieży sportowej. Na początku drugiej połowy XX wieku nikt nie przypuszczał, że ze znajomości wybitnego trenera lekkoatletyki i zupełnie przeciętnego studenta biznesu może zostać stworzone przedsiębiorstwo, które w dniu dzisiejszym kontroluje przeszło 60% rynku sportowego. Niesamowity sukces firma zawdzięcza przede wszystkim innowacyjnym pomysłom stosowanym w projektowaniu butów. Przykładem niecodziennych rozwiązań jest m.in. opatentowanie w 1979 roku „technologii powietrznej”, która polegała na wypełnieniu podeszwy buta powietrznymi membranami z plastiku. Właśnie ten projekt zapewniał sportowcom zwiększoną amortyzację podczas biegania, a firmie przyniósł międzynarodową sławę.
Sama nazwa firmy nie wzięła się z nikąd. Nike to, w mitologii greckiej, bogini i uosobienie zwycięstwa, która miała być opiekunką wojowników i sportowców. Na początku miała być
to jedynie nazwa dla kolekcji butów, jednak z czasem pozostała, jako logo całej firmy. Zastosowanie terminu z tak niesamowitą etymologią musiało skazać przedsiębiorstwo
na wielki sukces.
Firma Mont-el przez długi czas pracowała nad adaptacją lokalu, który musiał
być przystosowany na potrzeby nowego, zagranicznego, inwestora. Prace zostały zakończone na początku września i ukoronowane wielkim otwarciem.
Już niedługo będziemy świadkami jeszcze jednego otwarcia sklepu marki „Nike” w Krakowie w Galerii Futura Park. Teraz, zatem pozostaje nam jedynie mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami i życzyć odkrycia na nowo sportowego świata zakupów.
Realizacje