MONT-EL
Pogotowie instalacyjno-budowlane 24h POGOTOWIE INSTALACYJNO-BUDOWLANE 664 108 108
Znajdź nas na facebooku

Doceniamy wysiłek – oferujemy wsparcie

Zaangażowanie, ciężka praca, młody wiek – oto przepis na sukces, w którym od początku chcemy uczestniczyć. To jedno zdanie jest rozpoczęciem opowieści o młodych piłkarzach UKS Mazovia rocznika 2001. Drużyna powstała w lipcu 2011 r. z inicjatywy trenerów Marcina Pogorzały i Tomasza Barańskiego. Początki nie były łatwe, gdyż zawodnicy ćwiczyli piłkarskie umiejętności od podstaw. „Czołowe drużyny w kraju – a zawsze patrzyliśmy na lepszych od siebie, trenowały już od 3 – 4 lat, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że jest sporo do nadrobienia ostro zabraliśmy się do pracy” - podkreśla Tomasz Barański. Po krótkim czasie intensywnych treningów nadszedł czas, by sprawdzić siebie i swoich przeciwników.

Pierwszy ważny turniej odbył się w wielkopolskim Czarnkowie, gdzie młode talenty wystąpiły w barwach łódzkiego Widzewa. Wyniki nie były najlepsze, ale też nikt tak owych się nie spodziewał. W tych rozgrywkach dla młodej drużyny najważniejsze było poznanie taktyki przeciwnika. Kolejne turnieje były już coraz lepsze. W jednym z nich, gdzie na arenie wystąpiły najznamienitsze zgrupowania tj.: Widzew Łódź, ŁKS, GKS Bełchatów czy bardzo dobra w tym roczniku ekipa Polonii Środa Śląska, nasi młodzi adepci zdobyli III miejsce. Potem można było już tylko wspinać się ku szczytom, co zapoczątkowało zaproszenie na turniej Baltic Football Cup. „ Turniej zakończyliśmy na dobrym VIII miejscu w 28-drużynowej stawce. W pokonanym polu zostawiliśmy m.in. takie ekipy jak: Lech Poznań, Jagiellonia Białystok czy Zawisza Bydgoszcz” - komentuje trener. W ramach XVII turnieju im. Marka Wielgusa młoda drużyna zdobyła tytuł Mistrzów Województwa. Sukces ten pozwolił im stać się reprezentantem województwa łódzkiego i zasiąść na stanowisku jednej z 16-tu najlepszych drużyn w kraju, które miały prawo gry we wrześniowym ogólnopolskim finale organizowanym we Wrocławiu.

W tym właśnie czasie nasza firma nawiązała współpracę sponsorską z UKS Mazovia, oferując pomoc finansową spożytkowaną na nowe stroje dla członków drużyny. Przypatrując się kolejnym sukcesom dorastających mistrzów jesteśmy dumni, że możemy służyć im pomocą. Na koniec chcemy jedynie dodać, iż gratulujemy wszystkich zwycięstw i życzymy kolejnych.


Galeria zdjęć:
Realizacje